מסלול ותוכנית מסע

יום מס' 1, חמישי 22/03/2018:

מרחק: 170 ק"מ
טיפוס מצטבר : 925 מ'


תיאור המסלול: ניפגש בבוקר המסע בקיבוץ גבעת עוז אשר בעמק יזרעאל (2 ק"מ דרומית לצומת מגידו על כביש 66), שם נחנה את המכוניות בצורה מסודרת בחנייה אשר יועדה לכך. לאחר התארגנות ותדריך נצא בזהירות משער הקיבוץ ונפנה שמאלה לכביש 66 לכיוון צומת מגידו, עד להצטלבות עם כביש 65, שם נפנה ימינה. אחרי כחמישה ק"מ מישוריים וזורמים עד לצומת הסרגל, נפגוש את כביש 675, אל יישובי התענ"ך, נרכב עליו כ- 9 ק"מ עד לצומת יזרעאל ומשם נגלוש בירידה קצרה ותלולה לכיוון צומת נבות, למפגש עם כביש 71. בצומת זה נפנה ימינה לכיוון בית שאן ונמשיך לרכב עליו עד לצומת השיטה, מעט אחרי כלא השיטה. בצומת השיטה נפנה ימינה ל"כביש הקיבוצים" שמספרו 669 ונרכב עליו כשאנחנו חולפים על פני גן השלושה (הסחנה), וקיבוץ ניר דוד. מיד לאחר קיבוץ ניר דוד נפנה ימינה (זהירות! לא להמשיך לבית שאן על 6667!) ונרכב עד לצומת שלוחות, במפגש עם כביש 90 שעליו נרכב למעשה עד סוף היום.
תחנת הריענון הראשונה שלנו תמתין לנו בק"מ ה- 49, במחסום בזק. לאחר ההתרעננות, נמשיך ברכיבה על כביש 90 המתגלגל, הנוף הירוק יתחלף בצבעים חומים מדבריים וכך נרכב עד לתחנת הריענון השנייה של היום במפגש הבקעה בק"מ ה- 92. 
המסע ימשיך על כביש 90 דרומה, כאשר בצומת בית הערבה (צומת T  סואן, כאן יש לנהוג במשנה זהירות!) נפנה שמאלה, עדיין על כביש 90, לתחנת הריענון השלישית לאותו יום, בחניון הלידו, ליד המועצה האזורית מגילות, בק"מ ה- 130. משם נותרו עוד כ- 40 ק"מ של רכיבה בתוואי מתגלגל, עד לכניסה לאכסניית עין גדי, שם נלון בלילה הראשון. 

 

 מפת ופרופיל המסלול יום א'.

 

 

 


יום מס' 2, שישי  23/03/18:


מרחק: 166 ק"מ
טיפוס מצטבר : 2264 מ'

סיפור דרך: נגלוש מאכסניית הנוער בעין גדי בחזרה לכביש 90, שם נפנה ימינה, לכיוון דרום. המסע ימשיך על כביש 90, עד למתחם בתי המלון בעין בוקק, על גדת ים המלח, שם נעצור להתרענן בפעם הראשונה, אחרי כ- 33 ק"מ. לאחר מכן, נמשיך ברכיבה בכביש הפנימי של בתי המלון, ונחזור לכביש 90 דרך היציאה הדרומית של המתחם, נצא שמאלה בזהירות רבה ולאחר כ- 2 ק"מ, נפנה ימינה בצומת נווה זוהר, שם יתחיל הטיפוס המשמעותי של היום מים המלח לכיוון ערד, כ- 22 ק"מ של טיפוס מדברי ויפה, עד לצומת חתרורים, כ- 7 ק"מ מתחת לעיר ערד. בצומת חתרורים נפנה שמאלה למילוי מים תכליתי וקצר בתחנת המים השנייה של היום, ומשם ברכיבה די זורמת נשייט על כביש המפעלים, 258, דרומה עד לצומת צפית, ליד מפעל  "רותם אמפרט" בק"מ ה- 80, שם גם תחכה לנו תחנת הריענון השלישית של היום. לאחר ההתרעננות בצומת צפית, נפנה ימינה ונרכב לכיוון העיר דימונה על כביש 25, נחצה את העיר בצומת דימונה ולאחר פחות מ- 2 ק"מ, כשאנחנו אחרי 100 ק"מ כמעט, נפנה בזהירות שמאלה לכיוון דרום אל העיר ירוחם בכביש מס' 204. נמשיך לרכב עד ירוחם, ונתרענן בפעם הרביעית באותו יום בויטמין שיא בכניסה לפארק אגם ירוחם, בק"מ ה- 113.
נמשיך ברכיבה עד לצומת חלוקים, שם הכביש יהפוך לכביש מס' 40 בצומת חלוקים. נמשיך ישר לכיוון מצפה רמון, כשאנחנו חולפים על פני חניון הרועה, קיבוץ שדה בוקר והכניסה לצריף של בן גוריון. בק"מ ה- 140 נתרענן בצומת ציפורים בכניסה למתחם "שאנטי במדבר". משם יוותרו לנו כ- 26 ק"מ עד לאכסניית אנ"א במצפה רמון, שם נקבל את השבת וניתן מנוחה לרגלינו וגופינו, אך לא לזמן רב...

 
 

 

 מפת ופרופיל המסלול יום ב'.


 

 

יום מס' 3, שבת 24/03/18:

מרחק: 150 ק"מ
טיפוס מצטבר : 945 מ'


סיפור דרך: לאחר שנת ישרים, נתעורר לזריחה מעל מכתש רמון, מחזה שאף פעם אי אפשר להפסיק להתרגש ממנו. נגלוש בזהירות לבטן הענקית של המכתש הגדול בישראל, עד לאזור "המנסרה", שם נעצור למספר דקות כדי לאפשר לכל הרוכבים להתאגד שוב ולצאת לרכיבה קבוצתית בטוחה יותר.
תחנת הריענון הראשונה שלנו תחכה לנו אחרי 25 ק"מ לערך, על כביש 40. הרגליים העייפות מהיומיים הקודמים, יתעוררו לחיים בשלב זה, אילת תימצא במרחק של קצת יותר מ- 120 ק"מ מאתנו...
מתחנת הריענון נגלוש בירידות מפותלות למישר, נטפס את מעלה פארן התלול ונמשיך ברכיבה על כביש 40. אחרי 35 ק"מ נוספים, ליד צומת ציחור, תמתין לנו תחנת הריענון השנייה של היום. נתרענן ונמשיך ברכיבה עד ליישוב נאות סמדר, נתרענן שוב, בפעם השלישית ליום זה, ונכין את עצמנו לקראת הירידה לצומת קטורה, במפגש עם כביש 90. מעט לפני צומת קטורה, לפני שנעלה על כביש 90, נבצע עצירה קצרה נוספת, כדי לאפשר לקבוצות להתאגד שוב ובכדי לוודא שרכבי הליווי נמצאים ומכסים את גב הרוכבים. נצא לכביש 90 דרומה, בתקווה לרוחות צפוניות שיטיסו אותנו לתחנת הריענון האחרונה ליום זה, במתחם של יוטבתה, 40 ק"מ לפני הכניסה לעיר.
אחרי ההתרעננות ביוטבתה, נצא שוב לכביש 90, דרומה לאילת, עד לנקודת הסיום המפנקת במלון ליאונרדו פלאזה הכוללת מקלחת, מגבות וארוחת צהריים בשרית. אחרי שנאכל ונשטוף מתלתלינו את אבק הדרכים, נשב על קפה ועוגה לשיחת סיכום המסע באחד מאולמות המלון.
לאחר מכן, האופניים והציוד יועמסו על האוטובוסים שייקחו אותנו בחזרה צפונה, לנקודת ההתחלה בעפולה. 

 

 מפת ופרופיל המסלול יום ג'.